+37061231111
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ADR yra Europos sutartis dėl tarptautinio pavojingų krovinių vežimo keliais.

Pavojingu kroviniu laikomas toks krovinys, kuris netinkamai vežamas gali sukelti pavojų žmonėms ar gyvūnams, užteršti aplinką, ar sukelti tokias nelaimes kaip gaisras ar sprogimas, padaryti nuostolių pastatams bei įrenginiams. Pervežti pavojingus krovinius reikalinga ne tik tam pritaikyta saugi transporto priemonė, bet ir vairuotojas, kuris būtų tinkamai paruoštas išvengti galimų nelaimingų atsitikimų, o nelaimės atveju gebėtų adekvačiai reaguoti į situaciją.

Pavojingus krovinius pervežti gali tik tie asmenys, kurie turi tam reikalingą kvalifikaciją –  yra išklausę specialų mokymo kursą. ADR kursų metu sužinosite apie pavojingų krovinių klasifikavimą, galimus įvykius ir kaip nuo jų apsisaugoti, susipažinsite su pavojingų krovinių ženklinimu, reikalavimais transporto priemonėms.

Vairavimo mokykloje „Išmok vairuoti“ Klaipėdoje, Gargžduose ir Palangoje galite įgyti norimą ADR kvalifikaciją išklausę pasirinkto modulio kursus.

• ADR A1 kursas yra pagrindinis, skirtas norintiems įgauti kvalifikaciją pavojingų krovinių vežimui, bendrosios paskirties transporto priemonėmis. Šiuos kursus lankyti gali asmenys, kuriems ne mažiau nei 21-eri ir tik tie, kurie turi B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.  A1 leidžia vežti  supakuotus ir birius pavojinguosius krovinius suverstinai, išskyrus cisternose vežamus pavojinguosius krovinius, radioaktyviasias ir sprogiasias medžiagas.

Papildomai galima išklausyti ir kitus kurso modulius: A2, A3, A4.

• ADR A2 modulis yra skirtas vairuotojams, kuriems reikalinga kvalifikacija vežti pavojingus krovinius cisternomis (išskyrus 1 ir 7 klasės krovinius). Norint lankyti šiuos kursus būtina išklausyti ir A1 modulį.

• ADR A3 modulis yra specializuoti kursai, skirti parengti vairuotojus sprogstamųjų medžiagų pervežimui.

• ADR A4 modulis skirtas parengti vairuotojus, kurie galėtų pervežti 7 klasės pavojingus krovinius – radioaktyviąsias medžiagas.

Baigęs kursus, vairuotojas gali laikyti egzaminą ADR vairuotojo pasirengimo pažymėjimui gauti. Egzaminai vyksta Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje prie Susisiekimo ministerijos.  Pažymėjimas galioja penkerius metus.

Mokymai vyksta moderniai įrengtose klasėse, kursų metu pateikiama informacija, remiantis naujausiais reikalavimais.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.